Skip to content

Baza inspiracji

BAZA INSPIRACJI

Skąd czerpać inspiracje? Każdy z nas podatny jest na inne bodźce z otoczenia. Jedni znajdują odpowiedzi w głębokiej analizie danych, inni zdają się na wrażenia estetyczne – zdjęcia, filmy, muzyka, sztuka, jeszcze inni poszukują podpowiedzi na wszelkiego rodzaju formach, blogach i grupach dyskusyjnych. Poniżej kilka przydatnych adresów narzędzi online, pod którymi można znaleźć odpowiedzi i podpowiedzi, w którym kierunku poprowadzić wątki działań czy kampanii.

Dzięki tym aplikacjom dowiesz się, czego szukają ludzie, do których chcesz dotrzeć. Dzięki nim sprawdzisz tematy i frazy, dzięki którym można podnieść skuteczność oraz trafność kampanii.

Google Trends

https://trends.google.com

Serwis Google udostępniające dane na temat ilości, pochodzenia, zależności od czasu i głównych regionów zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google. Dane można segmentować i analizować pod kątem języka oraz obszaru.

Answerthepublic

https://answerthepublic.com

Narzędzie online, które po wpisaniu frazy kluczowej wyświetla chmurę zapytań najczęściej wyszukiwanych w intrenecie, także w języku polskim. To praktyczne gotowe pytania, pod które można przygotować działania w Internecie  nie tylko.

Content Marketing Institute

https://contentmarketinginstitute.com

Jeden z największych portali o content marketingu, publikują tutaj najwięksi specjaliści z zakresu tworzenia i optymalizacji treści na strony internetowe.

White Press blog

https://www.whitepress.pl

Bardzo przydatne wskazówki jak skutecznie rozwijać content marketing, kompendium wiedzy o content marketingu i popularnym influencer marketingu.

Instagram

https://www.instagram.com

Fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, umożliwiający użytkownikom edycję zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. Wpisując w Google szukaną frazę + instagram np. #mailbox instagram możesz dowiedzieć się, co najbardziej interesuje internautów.

Pinterest

https://pl.pinterest.com

To serwis społecznościowy służący agregacji i rozpowszechnianiu m.in. zdjęć oraz grafik. Umożliwia tworzenie tablic z kolekcjami materiałów wg wybranej tematyki. Gwarantuje sporą dawkę pobudzającą inspiracje.

Pexels

https://www.pexels.com

Portal z darmowymi zdjęciami stockowymi. Prosta i intuicyjna wyszukiwarka ułatwi znalezienie dopasowanych tematycznie zdjęć.

Video Blocks

https://www.storyblocks.com

Bank przydatnych materiałów wideo, które możesz wykorzystać stronie internetowej.

FreshMail

https://freshmail.pl

Kompleksowe źródło informacji na temat jak przygotować akcje mailingowe oraz narzędzie do ich realizacji i analityki po wysyłce.

ClickMeeting

https://clickmeeting.com

Doskonałe narzędzie do tworzenia prezentacji, szkoleń, spotkań oraz prowadzenia dowolnych działań marketingowych online.

Render Lovers

https://www.instagram.com/

Profil dla wszystkich pasjonatów obrazowania trójwymiarowego. Przykłady realizacji pokazują jak bardzo zmienił się proces wizualizacji i jak wielu obszarów dotyczy.

Spotify

https://www.spotify.com/

Baza Spotify zawiera chyba każdy gatunek i kategorię muzyki. W wersji podcastowej czy całych dyskografii. Dostęp do muzyki streamingowe na zawsze odmienił oblicze obcowania z muzyką i jej dostępnością zawsze i wszędzie.